logo poštové služby

Česká pošta v prvom kole predala nepotrebný majetok za viac ako štyri milióny korún

Vďaka ukončeniu plánovanej transformácie Českej pošty na akciovú spoločnosť v novembri minulého roka môže štátny podnik ponúkať svoj nepotrebný majetok na predaj.

 

V prvom kole elektronickej aukcie, ktoré prebehlo 4. a 5. mája 2015, ponúkla Česká pošta na predaj osem nehnuteľností. Tri ponúkané objekty boli vydražené za celkom 4 116 955 Kč. Jedná sa o garáž v obci Halže, ktorá sa predala za takmer 67-tisíc Kč, ďalej o rekreačné zariadenia, ktorého cena pri predaji dosiahla 450 000 Kč, a budovu bývalej pošty vo Frenštátu pod Radhoštěm, za ktorú záujemca ponúkol 3,6 milióna Kč.

 

Česká pošta priebežne vyhodnocuje svoje objekty z hľadiska ich využitia a ekonomického prínosu. Postupne vyberá pozemky, budovy alebo ďalšie stavby, ktoré potom ponúka na predaj.

 

Do druhého kola elektronickej aukcie, ktoré sa bude konať v dňoch 15. - 16. júna 2015 a ktoré bude prebiehať podľa rovnakých pravidiel, boli zaradené nasledovné nehnuteľnosti, ktorá Česká pošta nevyužíva a nemá pre nich do budúcnosti uplatnenie.

 

Česká pošta jednotlivé predaje realizuje formou e-aukcie na portáli www.eaukce.cz.  Zoznam aktuálne ponúkaných nehnuteľností je zverejnený na webových stránkach Českej pošty:

https://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste/prodej-a-pronajem-nemovitosti

 

Zdroj: www.ceskaposta.cz

 


Aktuality  |  Zo sveta  |  Kontakty  |  Reklama
© 2010 Poštové služby. Prevádzkovateľom a odborným garantom portálu je spoločnosť Postal Consulting s.r.o..