logo poštové služby

Slovenská pošta spustila do prevádzky novú automatizovanú balíkovú triediacu linku v Bratislave

S kapacitou 8 500 balíkov za hodinu je najvýkonnejšia na Slovensku.

 


Slovenská pošta spustila za účasti ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Počiatka a generálneho riaditeľa Slovenskej pošty Tomáša Druckera do prevádzky doposiaľ najväčšiu plne automatizovanú balíkovú triediacu linku v Slovenskej republike. Nachádza sa v spracovateľskom stredisku na Tomášikovej ulici v Bratislave. Linka, ktorej dráha je dlhá 142 metrov, dokáže spracovať až 8 500 balíkov za hodinu s úspešnosťou vytriedenia viac ako 99 %. Každý balík je presne vytriedený za 24 až 28 sekúnd. Pre porovnanie predchádzajúca zastaraná triediaca linka z roku 1994 dokázala reálne spracovať menej ako tisíc balíkov za hodinu s úspešnosťou vytriedenia menej ako 30 %. Inštaláciou triediacej linky došlo k výraznému skultúrneniu a modernizácii pracovného prostredia pre zamestnancov pošty, ktorí sa podieľajú na spracovateľskom procese.

 

 

V Bratislave sa spracúva zhruba polovica listov a balíkov v toku zásielok SP. Bratislavská automatická triediaca linka predstavuje revolučný posun v strategickej oblasti záujmu SP. Výstavba tejto linky spolu s komplexnými stavebnými úpravami trvala 1,5 roka.
Najmodernejšia a najväčšia triediaca linka na Slovensku je plne kompatibilná s medzinárodným systémom eCIP a zvýši kvalitu služieb najmä vo väčšej detailizácii služby Track&Trace.

 

 

V druhej polovici tohto roka spustí SP takúto balíkovú triediacu linku aj v Košiciach. Tá nahradí zariadenie z roku 1974.

 

Zdroj: www.posta.sk

 


Aktuality  |  Zo sveta  |  Kontakty  |  Reklama
© 2010 Poštové služby. Prevádzkovateľom a odborným garantom portálu je spoločnosť Postal Consulting s.r.o..